Čep odvoji, izlet osvoji!

Terenska nastava 3. razreda: PO MEĐIMURJU
5. lipnja 2023.
ODRŽANA RADIONICA O GLAZBI SVIJETA KROZ PROGRAM RUKSAK PUN KULTURE
5. lipnja 2023.

Na Svjetski dan zaštite okoliša 5. lipnja 2023. godine u Područnoj školi Gornji Kraljevec održana je Svečanost dodjele nagrada i priznanja akcije Čep odvoji, izlet osvoji!  Akciju su organizirali i proveli Međimurska priroda – Javna ustanova za zaštitu prirode i  Udruga oboljelih od leukemije i limfoma. Ovom akcijom  nastoji se osvijestiti, kako učenike tako i odrasle, da plastici nije mjesto u prirodi, a skupljanjem čepova možemo  pomoći  oboljelima u nabavi lijekova.

U akciju su bile uključene 47 osnovnih i područnih škola. Prikupilo se 3800 kg plastičnih čepova. Prvo mjesto osvojila Područna škola Gornji Kraljevec koja je prikupila 4,81 kg čepova po učeniku, drugo mjesto osvojila je PŠ Novakovec s 4,79 kg, a treće mjesto OŠ Donji Kraljevec s 3,39 kg.

Naša škola se našla na sredini ljestvice sa skupljenih 283,15 kg, odnosno 1,47 kg po učeniku.

Priznanje su u ime svih učenika primili Marko Bogdan i Renato Novinšćak iz 4. razreda.

Na svečanosti najuspješniji su primili priznanja i nagrade koje su osvojili.

Webmail
gdpr-image
Koristimo kolačiće (eng. „cookies“) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja. Politika privatnosti.
Politika privatnosti