EUROPSKA RAZMJENA BOŽIĆNIH UKRASA

KINOABEND
14. prosinca 2022.
Caritasova akcija “Za 1000 radosti”
27. prosinca 2022.

EUROPSKA RAZMJENA BOŽIĆNIH UKRASA

Polaznici izvannastavne aktivnosti „Domaćinstvo“ iz 5.b i 6.b razreda uključili su se u projekt „Europska razmjena božićnih ukrasa 2022“. Radi se o projektu prema kojem svakog Božića tisuće osnovnoškolaca iz čitave Europe samostalno izrađuju božićne ukrase i razmjenjuju ih sa školama iz drugih zemalja.

Naši su učenici izrađivali tradicionalne ukrase od oraha.

Prvo su očistili orahe, pa ih obojili u zlatno, zatim  lijepili konopac s vrućim ljepilom. Na kraju smo naučili kako se slažu mašnice uz pomoć mame Simone Boris kojoj zahvaljujemo na pomoći i donaciji vrpci.

 

Dva mjeseca truda i rada urodilo je lijepo uređenim panoom ukrasima koje smo dobili iz  Austrije, Njemačke, Italije, Francuske, Španjolske, Rumunjske, Bugarske, Velike Britanije i naučili puno novoga o običajima slavljenja Božića diljem Europe.

Učiteljica Valentina Bogdan

Webmail
gdpr-image
Koristimo kolačiće (eng. „cookies“) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja. Politika privatnosti.
Politika privatnosti