KEMIČARI I FIZIČARI NA RADIONICI HIŠE EKSPERIMENTOV NA STE(A)M FESTIVALU ZNANOSTI U ČAKOVCU

Dan BezVeze
8. svibnja 2023.
Županijsko natjecanje “Danas mali, sutra veliki majstori – Modelarska liga 2022/23.”
12. svibnja 2023.

KEMIČARI I FIZIČARI NA RADIONICI HIŠE EKSPERIMENTOV NA STE(A)M FESTIVALU ZNANOSTI U ČAKOVCU

Javna ustanova REDEA i EUROPE DIRECT Čakovec organizirali su prvi STE(A)M festival u Čakovcu na kojem su priliku imali sudjelovati i naši učenici. Ponajbolji učenici kemije i fizike, njih 11, pridružilo se znanstvenicima iz Hiše ekperimentov iz Ljubljanje u  utorak, 9. svibnja 2023. godine, na radionici Plinologija u Centru znanja Međimurske županije. Na radionici je bilo dinamično i jako zanimljivo, a saznali su i koja je veza tekućeg dušika, balona, banane i karanfila.

Hiša eksperimentov pokušaj je da se znanost prikaže na zabavan način, kroz izvođenje različitih pokusa. Cilj je pokazati da između znanosti i umjetnosti postoji vrlo tanka granica. Funkcionira kao niz pokusa u kojima djeca vlastitim iskustvom stižu do znanstvenih spoznaja na zanimljiv i kreativan način.

Webmail
gdpr-image
Koristimo kolačiće (eng. „cookies“) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja. Politika privatnosti.
Politika privatnosti