PROJEKT GRAĐANIN – učenici u pripremi za županijsku smotru prezentirali svoj projekt „Plodovima iz prirode do zdravlja i štednje“ ravnateljici škole i načelniku općine

Obavijest o načinu provedbe nacionalnog testiranja u 8. razredu te promjenama u organizaciji nastave
9. ožujka 2023.
Naučili spremati bakine “mlince s slaninaj”
16. ožujka 2023.

PROJEKT GRAĐANIN – učenici u pripremi za županijsku smotru prezentirali svoj projekt „Plodovima iz prirode do zdravlja i štednje“ ravnateljici škole i načelniku općine

Učenici 2. i 4. razreda OŠ Sveti Martin na Muri sa svojim razrednicama Majom Goričanec i Ksenijom Perčić pripremaju se za Županijsku smotru Projekt građanin radeći na projektu koji su nazvali „Plodovima iz prirode do zdravlja i štednje“. Cilj tog projekta je upoznati zajednicu s alternativnim načinima liječenja koji se mogu pronaći u prirodi, smanjiti korištenje antibiotika, uštedjeti u kućnom proračunu proizvodnjom vlastitih proizvoda od biljaka ubranih u svom okolišu. Projektom žele utjecati na zdravlje učenika kao i njihovih bližnjih, razvijati poduzetničke ideje, upravljati emocijama i ponašanjem, uočiti pozitivne i negativne utjecaje čovjeka na okoliš i prirodu, sudjelovati u aktivnostima škole na zaštiti okoliša te sudjelovati u unapređenju života i rada škole i zajednice. Dolaskom u školu primijetili su učestalo pojavljivanje zaraznih bolesti što rezultira čestim korištenjem antibiotika i povećanim financijskim izdacima za lijekove kupljene u ljekarni. Istražili su bilje koje raste u njihovom školskom vrtu i uz rijeku Muru, koja su njihova ljekovita svojstva te načine kako se mogu koristiti. Predstavnice 2. razreda Eda Baumgartner i Dorotea Babić te predstavnici 4. razreda Hana Mezga Hrženjak i Borna Colar projekt su predstavili ravnateljici OŠ Sveti Martin na Muri, Petri Novinščak, a nakon toga i načelniku Općine Sveti Martin na Muri, Martinu Srši te ih zamolili da ih podrže u njihovim aktivnostima. I načelnik i ravnateljica složili su se da se radi o zanimljivoj temi te pozdravljaju rad na osvješćivanju zajednice o važnosti života u skladu s prirodom.

Webmail
gdpr-image
Koristimo kolačiće (eng. „cookies“) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja. Politika privatnosti.
Politika privatnosti