Terenska nastava 8. razreda u Krško i Brežice

MAT LIGA FINALE – Ivan Katalenić i Kelly Leskovec osvojili 2. mjesto
27. svibnja 2024.
Sudjelovali na likovnoj koloniji „Hantlarija“ u Strahonincu
27. svibnja 2024.

Terenska nastava 8. razreda u Krško i Brežice

Učenici osmih razreda 22.5.2024. krenuli su u posjet Nuklearnoj elektrani Krško. Razgledali su interaktivni multimedijski centar „Svijet energije“ u blizini samog postrojenja nuklearne elektrane. Naš vodič, inače zaposlenik u nuklearnoj elektrani,  pružao je puno zanimljivih podataka i informacija o izvorima energije te procesima koji se zbivaju u nuklearnoj elektrani. U centru su se mogle vidjeti razne makete nuklearnih reaktora, mogla se igrati interaktivna simulacija u kojoj se upravlja nuklearnom elektranom, a u podrumu centra nalazilo se puno elektromagnetskih uređaja poput Teslinog transformatora i Van De Graaff-ovog generatora. Nakon nuklearne elektrane krenuli smo u posjet Pokrajinskom muzeju Brežice gdje smo se upoznali sa zanimljivom povijesti Brežica i okolnog područja.

Webmail
gdpr-image
Koristimo kolačiće (eng. „cookies“) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja. Politika privatnosti.
Politika privatnosti