TINČEKI OPET MEĐU NAJBOLJIMA – sudjelovali na županijskoj smotri učeničkih zadruga

BORNA I FILIP NASTUPALI NA FESTIVALU TALENTOV U OŠ ČRENŠOVCI
7. lipnja 2024.
NATJECANJE GO-CAR-GO 2024. U PTUJU
7. lipnja 2024.

TINČEKI OPET MEĐU NAJBOLJIMA – sudjelovali na županijskoj smotri učeničkih zadruga

Dana 28.svibnja održana je županijska smotra učeničkih zadruga Međimurske županije. Na smotri je sudjelovalo osam učeničkih zadruga. Učenice 3.a. razreda Korina Baranić i Dorotea Babić, zajedno s učiteljicama Majom Goričanec i Monikom Levačić predstavljale su UZ Tinček. Uz pomoć učenika tehničke kulture izradile su hotele za korisne kukce koje su predstavile ostalim školama i komisiji za ocjenjivanje smotre. Ukazale su im njegovu važnost za nastanjenje korisnih kukaca kao što su solitarne pčele, bubamare, uholaže, čime sprječavamo špricanje biljaka pesticidima i ekološki uzgajamo nasade. Hotel korisnim kukcima u ljeti pruža stanišne, a zimi sklonište od hladnoće. Korisni kukci stvaraju uravnotežen ekosustav koji ne zahtjeva česte intervencije čovjeka, odnosno upotrebu pesticida.

Iako su bile najmlađe predstavnice između učenika predmetne nastave i srednje škole ostvarile su uspješno 2. mjesto.

Čestitamo im!

Webmail
gdpr-image
Koristimo kolačiće (eng. „cookies“) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja. Politika privatnosti.
Politika privatnosti