

Zagreb je ponovno bio domaćin Državne smotre projekata „Projekt građanin“ iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja. Smotra je okupila oko 80 osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Među njima su bili i naši najmlađi učenici 1. razreda s učiteljicom Majom Goričanec i pedagoginjom Petrom Tomšić gdje su ponosno predstavili svoj projekt pod nazivom „Od smeća do eko vreća“. Projekt prvašića nastao je s jasnim i plemenitim ciljem: razviti ekološku svijest, naučiti kako pravilno sortirati otpad te potaknuti odgovorno postupanje s tekstilom. Državna smotra za prvašiće je bila prozor u svijet prepun novih spoznaja. Tijekom boravka u Zagrebu, učenici su imali priliku slušati i vidjeti kako razmišljaju njihovi stariji kolege iz cijele Hrvatske.
Napisala: Maja Goričanec