Županijsko stručno vijeće učitelja kemije Međimurske i Varaždinske županije u OŠ Sveti Martin na Muri

Izložba u školi „Utjecaj svjetlosnog onečišćenja na prirodu i društvo“
27. rujna 2023.
PUB QUIZOM ZA UČENIKE I DJELATNIKE OBILJEŽEN EUROPSKI DAN JEZIKA
28. rujna 2023.

Županijsko stručno vijeće učitelja kemije Međimurske i Varaždinske županije u OŠ Sveti Martin na Muri

OŠ Sveti Martin na Muri bila je domaćinom županijskog stručnog vijeća učitelja kemije Međimurske i Varaždinske županije. Kroz program vijeća učiteljice i učitelji kemije upoznali su se s načinima usvajanja odgojno-obrazovnih ishoda kemije kroz međupredmetnu temu „Održivi razvoj“ na primjeru sadržaja počne staze „Svetomartinska Mura“, mogućim načinima organiziranja izvanučioničke i terenske nastave kemije uz korištenje prijenosnih setova za kemijsku analizu vode i tla te kulturnim, povijesnim i prirodnim vrijednostima područja uz rijeku Muru kroz interaktivne sadržaje multimedijskog postava Mlinarske hiže i mlina pri čemu im je u susret izašla i Turistička zajednica Općine Sveti Martin na Muri. U drugom dijelu programa uz okrjepu, uvodne riječi, pozdrav te kratko upoznavanje sa Osnovnom školom ravnateljice škole Petre Novinščak, sudionici su se zaputili u školski voćnjak upoznajući se sa radom školske zadruge „Tinček“ te radom voćarske grupe. U radionicama određivao se tzv. „prozor berbe“ kroz stupanj zrelosti plodova na primjeru jabuke određivanjem Streifovog indeksa. Uz ubrane jabuke po želji, sudionici su izrazili zadovoljstvo viđenim i naučenim.

Crnčec Dražen

učitelj kemije i voditelj voćarske grupe

Webmail
gdpr-image
Koristimo kolačiće (eng. „cookies“) za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web-stranice slažete se s uvjetima korištenja. Politika privatnosti.
Politika privatnosti