

Uzbudljiv ponedjeljak (18.5.) u našoj školi obilježila je posebna posjeta ekipe HRT-a iz Zagreba, koja je snimala dokumentarni serijal o školskoj prehrani i projektu uvođenja ekoloških i lokalnih namirnica u školske obroke.
U snimanju su sudjelovali naši vrijedni učenici i učitelji uključeni u sekcije koje brinu o školskom vrtu, voćnjaku i bobičnjaku, kao i učenici koji sudjeluju u dodatnim sportskim aktivnostima povezanim s projektom zdrave prehrane i aktivnog načina života.
Posebno nam je zadovoljstvo bilo ugostiti poznatog hrvatskog chefa Melkiora Bašića, kojeg većina prepoznaje iz popularnog kuharskog showa MasterChef. Chef Melkior bio je moderator i voditelj razgovora s učenicima i učiteljima te je svojim pristupačnim i vedrim načinom dodatno obogatio cijelo iskustvo.
Nakon boravka u školi, zajedno s učenicima uputili smo se do OPG-a B_und_eva Pintarić, gdje je ekipa nastavila snimanje. Tamo su zabilježili kako učenici zajedno s Dubravkom Pintarić obrađuju i dosađuju gredicu s bundevama koju smo posadili tijekom projektnog dana krajem travnja.
Bilo je iznimno zanimljivo vidjeti kako nastaju dokumentarni prilozi – koliko je truda, organizacije i članova snimateljske ekipe potrebno kako bi sve bilo snimljeno na najbolji način. Iako je dan bio zahtjevan i pun aktivnosti, iskustvo je za sve nas bilo vrlo zanimljivo i poučno. Posebno nas je razveselilo što se cijela ekipa pobrinula da se svi osjećamo opušteno i ugodno tijekom snimanja.
S nestrpljenjem očekujemo prikazivanje dokumentarnog serijala i ponosni smo što smo imali priliku predstaviti rad naših učenika i važnost zdrave, lokalne i ekološke prehrane u školi.